Biuro Rachunkowe

 

Istnieje co najmniej kilka zasadniczych powodów, dla których warto korzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego:

1. Oszczędność pieniędzy

O ile w przypadku dużych podmiotów gospodarczych zatrudnianie etatowych księgowych jest uzasadnione, o tyle dla małych firm kwestia ta bywa dyskusyjna. Koszty księgowego to nie tylko pensja wraz ze wszystkimi składkami, ale też konieczność przygotowania odpowiednio wyposażonego stanowiska służbowego oraz bieżące szkolenia. Nierzadko zlecenie obowiązków zewnętrznemu specjaliście okazuje się po prostu tańsze. Usługi biura rachunkowego można też wrzucić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

 

2. Oszczędność czasu

Samodzielne zajmowanie się złożonymi zagadnieniami związanymi z księgowością była tym bardziej czasochłonne im mniej ma się wiedzy i doświadczenia w tych sprawach. Lepiej skupić się na rzeczach, które umie się najlepiej, a więc zająć się tym, co przynosi konkretne zyski firmie. Drobny przedsiębiorca powinien zatem poświęcić swój czas i energię na rozwój firmy, a szybkie załatwienie księgowości zostawić fachowcom.

 

3. Brak stresu

Prowadzenie księgowości wymaga pewnej wiedzy, doświadczenia i znajomości wszelkich zmian w prawie. Tymczasem niejasne przepisy, naglące terminy czy kontrole skarbowe mogą wywoływać niepotrzebny stres. Zatrudnienie profesjonalnego biuro księgowego, które weźmie na sobie żmudne obowiązki z pewnością rozwiązuje ten problem. Szczególnie pomocne przedsiębiorcom okazuje się zwłaszcza skuteczne reprezentowanie jego interesów przed ZUS albo US.

 

4. Pewność

Etatowy księgowy może rozchorować się lub odejść w najmniej oczekiwanym momencie. Biuro księgowe niemal w każdym przypadku wykona postawione przed nim zadania wynikające z zawartej umowy. W profesjonalnym biurze zawsze znajdzie się bowiem ktoś będący w stanie obsłużyć klienta. Ponadto nawet w razie pomyłki, biuro posiada ubezpieczenie OC. To pewniejsza opcja niż ewentualna, kosztowna pomyłka etatowego pracownika. O profesjonalizmie biura rachunkowego świadczy też posiadanie licencji Ministra Finansów.

 

5. Kompleksowość

Szanujące się biuro rachunkowe świadczy różnego rodzaju usługi lub przynajmniej na stałe współpracuje ze specjalistami z poszczególnych dziedzin. Poza typowym prowadzeniem księgowości można więc liczyć też na sprawy kadrowe, bezpieczną optymalizację podatkową, pomoc w kontaktach z organami państwowymi czy wsparcie z zakresu przepisów ochrony środowiska.

 

6. Wygoda

Współpraca z biurem rachunkowym jest po prostu wygodna. Zamiast samemu zajmować się czasochłonnym wypełnianiem dokumentów i ciągłym śledzeniem zmian w prawie lub zatrudniać dodatkowych pracowników, można wszystkie te obowiązki przenieść na zewnętrzny podmiot. Dotyczy to zarówno samej księgowości, jak i pakietów zwierających sprawy kadrowe i inne aspekty prowadzenia firmy. Przedsiębiorca musi tylko w wybrany przez siebie sposób przekazywać do biura stosowną dokumentację i informacje o zmianach kadrowych.

Ubezpieczenie

Bierzemy pełną odpowiedzialność za świadczone przez nas usługi. Zarówno nasze biuro, jak i jego działalność są ubezpieczone, co gwarantuje Klientom bezpieczeństwo współpracy. Zamiast zajmować się prowadzeniem księgowości, rozliczaniem, wypełnianiem deklaracji, możesz wreszcie skoncentrować się na rozwijaniu firmy. Wszelkie kwestie związane z rozliczeniami przejmie od ciebie biuro rachunkowe. Co więcej, zrobi to profesjonalnie i przy mniejszym ryzyku wystąpienia błędów.

Kompleksowa obsługa

Kompleksowa obsługa odciąża naszych klientów od męczących formalności. Zajmujemy się zgłoszeniami i zmianami danych w ZUS, naliczamy wynagrodzenia, ustalamy wysokość składek i podatku, prowadzimy akta osobowe.

Kontakt

Biuro Rachunkowe

26-600 Radom
ul. Bydgoska 2 pok 1
tel.: 48 363 72 76
NIP: 948-248-01-20

mobile: +48 500 002 439
email: